2010-01-11 M.Kuzminskas: Jei tik būsiu reikalingas - noriu atstovauti „Žalgiriui“
Dvidešimtmetis krepšininkas šiuo metu rungtyniauja „Šiauliuose“ ir yra vienas svarbiausių šios ekipos žaidėjų. Dabar apie Mindaugą Kuzminską yra girdėjęs kiekvienas bent kiek krepšiniu besidomintis žmogus, tačiau prieš pora metų jo vardas dar buvo menkai kam žinomas.
Savo, kaip profesionalaus krepšininko karjerą, Mindaugas pradėjo labai anksti, dar 2006-2007 metų sezone jis buvo „Sakalų“ komandoje. Tada nieko ypatingo tokiame lygyje M.Kuzminskui nuveikti nepavyko ir kitais metais jis jau rungtyniavo Nacionalinėje krepšinio lygoje, vilkėdamas Vilniaus „KM-SSK-Perlo“ marškinėlius. Po sėkmingo sezono jį pastebėjo „Šiaulių“ ekipos vadovai ir pasikvietė rungtyniauti į savo komandą. Ten ir iššaušo Mindaugo valanda.
Turbūt niekas nesitikėjo tokių rezultatų iš Mindaugo, kokius jis demonstravo tik atvykęs į naująjį klubą. Todėl nenuostabu, jog garsiausia Lietuvos komanda Kauno „Žalgiris“ ir vienas perspektyviausių Lietuvos jaunųjų krepšininkų sudarė ilgalaikį keturių metų kontraktą. Šį sezono M.Kuzminskas dar buvo paliktas rungtyniauti Šiauliuose, kur jis demonstruoja dar solidesnį žaidimą nei pernai. Jaunasis krepšininkas noriai pasidalino savo įspūdžiais ir ateities planais su ŽALNEWS projektu.
Mindaugai, esi sudaręs ilgalaikį kontraktą su Kauno „Žalgiriu“, tačiau šiemet buvai paliktas dar tobulėti Šiauliuose. Kaip vertinate šį sprendimą? Ar esate patenkintas rungtyniaudamas „Šiaulių“ komandoje?
Prieš pasirašant sutartį, labai svarbus aspektas buvo tas, kad šiemet dar žaisčiau Šiauliuose. Tuo metu dar tikrai nesijaučiau pajėgus žaisti aukščiausiame lygyje, o „Šiaulių“ komanda rungtyniauja Eurocup turnyre, kuriame rungtyniaujant galima tikrai sparčiai tobulėti. Todėl, kol komandos ir mano rezultatai yra pakankamai geri, tol esu patenkintas.
Daugelis mano, kad jau kitais metais turėtum papildyti Kauno „Žalgirio“ komandą . Ką pats apie tai galvoji? Ar nebijai per didelės konkurencijos ten?
Jei tik būsiu reikalingas - noriu atstovauti „Žalgiriui“. Konkurencija buvo, yra ir bus, tad jei jos bijosi, tai ir stovėsi vietoje bijodamas naujų iššūkių. Juk net liaudies išmintis byloja: „bijai vilko - neik į mišką“.
Esi vienas jauniausių žaidėjų Šiaulių komandoje, bet tampi vienu komandos lyderių. Ar neslegia per didelė atsakomybė?
Taip, atsakomybė daug didesnė negu anksčiau. Pernai žaisti buvo daug lengviau, nes net jei ir sužaisdavau blogesnes rungtynes, niekas į tai per daug nekreipdavo dėmesio, tai buvo natūralus dalykas. Šiemet yra jau kitaip. Bet džiaugiuosi, jog ta atsakomybė didėja, nes tai tik įrodo, jog tampu vis reikalingesnis komandai.
Šiuo metu tave treniruoja buvęs Lietuvos nacionalinės rinktinės ir „Žalgirio“ treneris Antanas Sireika, ką galėtum papasakot apie jį ir jo treniravimo metodus?
Daug ką pasako vien tai, kad jis po šitiek metų pertraukos sugebėjo atvesti Lietuvos krepšinio rinktinę į Europos krepšinio viršūnę. Man jo žaidimo braižas yra priimtinas, treneris visada stengiasi išnaudoti stipriąsias žaidėjų savybes. Taip pat Antanas Sireika yra puikus psichologas, drąsiai leidžiantis jaunimui reikštis aikštelėje neįspraustiems į rėmus.
Ką labiausiai norėtum patobulinti savo paties žaidime?
Tobulėjimui ribų nėra, todėl gerinti dar reikia visus žaidimo aspektus, tačiau, manau, didžiausia mano silpnybė kol kas yra gynyba.
Kodėl pasirinkai būtent Kauno „Žalgirio“ pasiūlymą?
Visų pirma, „Žalgiris“ yra „Žalgiris“. Turbūt kiekvienas pradedantysis žaidėjas svajoja žaisti čia. Kauno komanda sudaro sąlygas ir mokytis, ir tuo pačiu tobulėti aukščiausiame lygyje. Kol kas, manau, kad mano pasirinkimas yra tikrai teisingas. Kaip bus ateityje - pamatysime...
Kokie tavo ateities planai? Daugeliui jaunų krepšininkų svajonė yra žaisti NBA ar tavo taip pat?
Tokių konkrečių planų neturiu. Tiesiog noriu pasiekti tiek, kiek leidžia mano galimybės. Todėl šiuo metu tiesiog turiu daug ir sunkiai dirbti.
Profesionalo karjerą pradėjai pakankamai anksti. Ar užtenka laiko laisvalaikiui, pramogoms? Nesijauti nuskriaustas šiuo atžvilgiu?
Visur savi pliusai, savi minusai. Laisvalaikio tikrai nedaug, nes šiuo metu dar studijuoju ir ekonomiką dieniniame skyriuje, todėl tenka dar ir į paskaitas žingsniuoti, tačiau aš visą gyvenimą vadovaujuosi taisykle: „Kuo daugiau darai, tuo daugiau spėji padaryti“.
Tautvydas Kubilius |
manau kitais metais zalgiris galetu buti labai nebloga komanda,kuzminska paims,saunus krepsininkas,jaunas,kovingas,norintis zaisti:)is komandos panaikinus butkeviciu,vene,ciukina,,vietoi ju paemus koki siksniu,dimsa,,ir t,t,is lkl komandu pilna jaunu kovojanciu..dar galima i aiscius siusti ir vasiliauska su adu,jei jie ir taip toliau aiksteje nieko gero nerodys,ir dar kitam sezonui reikia centro ir izaidejo,,viskas,normali komanda.komandos biudzeto pilnai uztektu,
|